Blog o offshore Informace ze světa daňových rájů

Hong Kong a mezinárodní dohoda o daních

hong-kong

Finanční úřad státu Hong Kong uveřejnil v únoru 2018 zákon tvořící právní rámec pro připojení k multilaterální daňové dohodě. Snižuje tím riziko, že EU označí Hong Kong za nespolupracující jurisdikci v oblasti daní.

Zákon uveřejněný 2. února 2018 v Úředním věstníku poskytuje právní základ pro připojení Hong Kongu k mnohostranné daňové dohodě. Jejím cílem je implementace:

  • Automatické výměny informací v daňových záležitostech (zkráceně AEOI)
  • Automatické výměny informací o nadnárodních korporacích (tzv. Country-by-country reporting)
  • Spontánní výměny informací závazných posouzení

Hong Kong doposud vyměňoval informace pouze na základě dvoustranných dohod s jednotlivými státy. Úmluva o vzájemné správní pomoci v daňových záležitostech má tyto vztahy nahradit a sjednotit.

Hong Kong splní závazky vůči unijním opatřením proti krácení daní

Nový zákon umožňující implementaci automatické výměny informací v daňových záležitostech zajistí splnění podmínek EU v rámci souboru opatření proti vyhýbání se daňovým povinnostem – tzv. anti-BEPS regulaci. Spolupráce s unijními státy by tak měla zůstat bezproblémová.

Offshore společnosti v Hong Kongu

Jurisdikce s 0% daní pro zahraniční transakce nahrává mezinárodnímu obchodu a daňovému plánování. Založit offshore společnost v Hong Kongu se vyplatí například pro zprostředkovatelské činnosti. Zvyšuje image firmy ve vztahu k Číně.

Chcete vědět, jestli je pro vás Hong Kong tím pravým místem k podnikání? Rezervujte si nezávaznou konzultaci zdarma.

 ×
×