Založení Anonymního s.r.o.

Česká společnost řízená z daňového ráje. Nezávazná konzultacePotřebujete poradit

Anonymní česká s.r.o.

Základní informace

Cena založení: od €1 780
Roční poplatek: od € 1 080
Rychlost založení: 10 dní

Co je anonymní s.r.o.

Kombinací offshore společnosti, nominee služeb a české společnosti s ručením omezeným lze vytvořit tzv. anonymní s.r.o. Českou společnost, ve které funkci společníka i jednatele vykonává zahraniční právnická osoba s veřejně nedohledatelným vlastnictvím.

Z pohledu zákona

Novela zákona o obchodních společnostech přinesla nové možnosti pro české společnosti s ručením omezeným. Zásadní novinkou je možnost, aby funkci jednatele společnosti vykonávala právnická osoba. Tuto skutečnost umíme využít a sestavit korporátní strukturu, která nabízí nejvyšší míru anonymity v rámci českých právnických osob a sníží rizika plynoucí z výkonu funkce jednatele.

Princip anonymní s.r.o.

Principem anonymní s.r.o. je kombinace diskrétnosti offshore společností a právní formy české společnosti s ručením omezeným. Pro vytvoření takové anonymní s.r.o. je třeba dvou společností.

Offshore společnost

První je offshore společnost. Konkrétněji IBC (International Business Company) založená ve státě Belize, Seychelská republika nebo Marshallovy ostrovy.

Funkci ředitele offshore společnosti vykonává nominee osoba, která na základě kontraktu jedná výhradně na základě příkazů benefičního vlastníka (klienta).

Stejná nominee osoba také drží 100% akcií offshore společnosti ve prospěch benefičního vlastníka (klienta) formou dohody o trustu.

Česká společnost s ručením omezeným

Druhou společností je česká s.r.o. Aby bylo vytvoření struktury možné, je třeba použít již založenou ready-made společnost.

Jednatele české společnosti vykonává offshore společnost, která je v této funckci zastoupena fyzickou osobou – nominee ředitelem.

Jediným společníkem české společnosti je offshore společnost se 100% podílem.

Informace v českém obchodním rejstříku

Při vytváření anonymního s.r.o. není nutné českému obchodnímu rejstříku odhalovat osobu benefičního vlastníka. Není také nutné odhalovat diskrétní vztah mezi jím a nominee osobou.

Obchodnímu rejstříku je nutné doložit pouze informace o společníkovi a jednateli české společnosti. V tomto případě to bude offshore společnost (právnická osoba) a její nominee ředitel (fyzická osoba).

V případě offshore společnosti i nominee ředitele se jedná o osoby ze států jako Belize, Seychely, Panama nebo Marshallovy ostrovy.

Výhody anonymní s.r.o.

Hlavním přínosem anonymní s.r.o. je zachování práva na soukromí benefičního vlastníka. To je zaručeno využitím offshore společnosti a nominee služeb, které poskytnou silnou vrstvu pro ochranu soukromí. Informace o benefičním vlastníkovi se tak nedostanou do veřejných rejstříků a jeho soukromí bude ochráněno.

Další výhodou je česká právní subjektivita. Anonymní s.r.o. je i přes zahraniční obsazení svých statutárních orgánů stále český subjekt. Může tak čerpat vlastností vhodných pro působení v rámci českého právního prostředí. Toho nejvíce oceníte při jednání na úřadech a různých institucích.

Využití anonymní s.r.o.

Anonymní s.r.o. využijete v situacích, kdy chcete chránit soukromí benefičního vlastníka a chcete předejít jeho propojení s českou společností ve veřejně dostupných zdrojích.

Typickou situací je také snaha o snížení rizik plynoucích z výkonu funkce jednatele společnosti. Ty dramaticky narostli od 1.1.2014 v rámci novely zákona o obchodních společnostech a družstvech. Jejich přesunem na offshore společnost a nominee osobu značně snížíte pravděpodobnost jejich exekuce.

Anonymní s.r.o. je pro tyto účely nejefektivnějším nástrojem. Přidanou hodnotou také může být skutečnost, že statutární orgán na Seychelách nebo v Panamě je z praktických důvodů těžko dostižitelný.

Anonymita vlastnictví

Využijte svoje právo na soukromí a použijte offshore společnost jako nástroj anonymního vlastnictví.

Ochrana majetku

Chraňte svůj majetek tím, že budete nemovitosti i movité věci vlastnit použitím offshore společnosti.

Mezinárodní image

Zvolte si zvučný název zahraniční společnosti a získejte mezinárodní image pro vaše podnikání.

Nezávazná konzultace »
Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám obratem ozveme ve věci domluvení termínu.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí.
Řídíme se nařízením GDPR.

Osobní konzultace je i v digitální době nejlepší způsob, jak získat odpovědi na přímé otázky, rychle se zorientovat v offshore problematice a dozvědět se řešení vaší konkrétní situace.

podpis

Robert Sládek

Managing Director

×
×