Anonymita vlastnictví

Chraňte svoje právo na soukromí. Nezávazná konzultacePotřebujete poradit

Jedním z nejčastějších motivů využívání offshore společností je zajištění anonymity skutečného vlastníka firmy. Offshore jurisdikce fundamentálně respektují právo na soukromí a nabízí světově unikátní právní nástroje k jeho udržení.

Právo na soukromí

Nejprve si připomeňme, že anonymita je ve svém principu pouhým využitím práva na soukromí. Rozhodnutím nesdílet svoje soukromé záležitosti s širokou veřejností. A právo na soukromí je jedním z vůbec nejzákladnějších lidských práv. Je také zanesené v článku 7 Listiny základních práv a svobod.

Přílišná pozornost

Důvodů, proč klienti vyhledávají v obchodním světě možnost anonymity, je několik. Tím základním je snaha vystoupit ze středu pozornosti. V mnoha případech totiž nemusí být přílišná pozornost nejbližšího okolí žádoucí a to ať již z okruhu rodiny či přátel, tak ze strany nejrůznějších úřadů.

Ochrana před zločinci

Anonymita vlastnictví taktéž přiměřeným způsobem snižuje pravděpodobnost, že se klienti stanou terčem trestné činnosti ve formě vydírání. Zločinci páchající majetkovou trestnou činnost si vybírají svoje oběti podle majetkových poměrů.

K „analýze“ potencionálních obětí pak mohou použít veřejné databáze jako obchodní rejstřík, nebo katastr nemovitostí. Pokud nevyužíváte anonymitu a nechráníte svoje soukromí, uvádíte sebe i svoji rodinu do situace objektivního nebezpečí.

Ochrana nemovitostí

Anonymitu offshore společnosti lze přenést na vlastnictví různých nemovitostí. Principem je převod vlastnického práva na nemovitost z fyzické osoby na offshore společnost. Prostřednictvím tohoto postupu je zajištěno, že ve veřejně přístupných zdrojích figuruje jako skutečný vlastník offshore společnost.

Nominee služby

Pro větší posílení míry anonymity lze využít tzv. nominee služeb, jejichž principem je zajištění důvěryhodných a prověřených osob, které za fixní poplatek nahradí skutečného akcionáře nebo ředitele. Tímto způsobem poté dochází k posílení anonymity faktického akcionáře a ředitele.

S pomocí tohoto postupu je řízení společnosti delegováno na nezávislou třetí stranu, která vykonává svou funkci na základě pokynů benefičního vlastníka. Za delegované osoby a jejich aktivity vždy plně odpovídá registrační agent, který může poskytnout nominee osoby do těchto funkcí:

  • Nominee akcionář
  • Nominee ředitel
  • Nominee člen dozorčí rady
  • Nominee sekretář

Kde založit společnost pro anonymitu vlastnictví?

Offshore společnosti, daňový ráj Seychely

Seychelská republika

od €1 380

Nejoblíbenější daňový ráj na světě. Žádné daně. Žádná byrokracie. Jednoduché, rychlé a relativně levné založení. Aktuální offshore právní úprava a další benefity.

Offshore společnosti, daňový ráj Belize

Belize

od €1 480

Vhodný nástroj pro daňové a investiční plánování. Status britského závislého teritoria a britský právní systém. Dlouhodobě politicky a ekonomicky stabilní.

Offshore společnosti, daňový ráj Marshallovy ostrovy

Marshallovy ostrovy

od €1 680

Daňový ráj, který umožňuje vydání neimo-bilizovaných akcií na doručitele. Díky tomu si drží prvenství mezi zeměmi poskytujícími vysokou anonymitu vlastnictví.

I am test text for Call to action.

Chcete více informací o anonymitě vlastnictví?
Rezervujte si odbornou konzultaci!

Komunikace s námi je šifrovaná. Vámi zaslané údaje budou uchovány na serverech mimo Českou republiku.
×
×