Blog o offshore Informace ze světa daňových rájů

Dubaj je mezi TOP 10 finančními centry světa

podnikání v dubai

Dubai International Financial Centre (DIFC) se zařadilo mezi 10 největších finančních středisek na světě. Právě na 10. místo jej zařadil na svém žebříčku Mezinárodních finačních center (IFC) časopis The Banker, a to vedle finačních center v Londýně, New Yorku, Hongkongu a Singapuru.

Podnikání v Dubai – výsledky ročního průzkumu

The Banker, který je součástí skupiny Financial Times, zveřejnil 1. září 2017 svůj roční průzkum o předních mezinárodních finančních centrech. Pořadí je určováno úrovní mezinárodního obchodu a hodnotou, kterou nabízí institucím, které se snaží rozšířit své mezinárodní aktivity na místní trh. Vychází z údajů od ukazatelů finančních trhů, přes ekonomický potenciál, až po faktory podnikatelského prostředí.

Zóna volného obchodu je v Dubai

DIFC je zónou volného obchodu sídlící v Dubaji. Nabízí společnostem mnoho výhod včetně např. nulové daně z příjmu zaručené na 50 let. Od svého založení v roce 2004 se DIFC stalo hlavním finančním centrem pro oblast Středního východu, Afriky a jižní Asie (MEASA). V prvním půl roce roku 2017 centrum vzrostlo o 6,2% na 1 750 společností, v druhé polovině roku 2016 došlo k nárůstu o dalších 14%.

DIFC sdružuje téměř všechny finanční služby včetně nezávislého regulátora, nezávislého soudního systému s anglickým společným právním rámcem (common law), a globální finanční výměnu. DIFC neustále usiluje o inovace, což vedlo k nedávnému uvedení FinTech na DIFC. Technologie FinTech Hive je prvním regionálním akcelerátorem, který přináší špičkové technologie finančních služeb do širšího prostředí MEASA.

 ×
×