Zóna volného obchodu

Objevte místa, kde je podnikání jednodušší

Co je to zóna volného obchodu?

Jako zóna volného obchodu označujeme tzv. Free Trade Zone (FTZ). Speciální oblast, ve níž nejsou téměř žádné překážky podnikání. Vzniká tak příznivé prostředí, kde je byrokracie omezena v zájmu stimulace obchodu a zahraničních investic.

Zóny volného obchodu nalezneme všude po světě. My se specializujeme se na služby pro firmy ve Spojených arabských emirátech, které se nachází na Blízkém východě. Spojené arabské emiráty jsou známou oblastí zón volného obchodu. Nabízejí širokou škálu možností pro investory z celého světa.

První zóna volného obchodu byla založena v roce 1985 v emirátu Dubaj.

Zóna volného obchodu

Založení společnosti v zóně volného obchodu

Spojené arabské emiráty provozují velké množství zón, které nabízí nízké daně a snadnou byrokracii. I proto jsou vhodnou jurisdikcí pro založení společnosti.

Rezidentní status

Společnosti typu Free Zone mají rezidentní onshore status, který je základem pro vytvoření ekonomické substance.

Daň z příjmu 0%

Ve Spojených arabských emirátech je daň z příjmů právnických i fyzických osob 0%. DPH je uvalena na vnitrostátní obchod ve výši 5%.

100% vlastnictví společnosti

Zahraniční investoři můžou vlastnit 100% podílu ve společnosti bez nutnosti kapitálové účasti místního obchodního partnera.

Schváleno OECD

Emiráty nejsou na černé listině OECD. Společnosti založené v místních zónách volného obchodu tak lze použít pro daňové plánování a mezinárodní transakce

Možnosti nastavení

Založení společnosti v některé ze zón volného obchodu zahrnuje výběr obchodní licence a právní formy.

Obchodní licence

Každá společnost v zóně volného obchodu potřebuje k provozu své ekonomické činnosti obchodní licenci. K dispozici jsou 4 základní typy obchodních licencí, které lze v rámci založení společnosti získat:

Pravní formy

V zónách volného obchodu lze založit více typů společností nebo zde lze také registrovat pobočka zahraniční společnosti.

Consultancy
Poskytování služeb a poradenství v rámci libovolného odvětví. Díky širokým možnostem aplikace se jedná o nejčastěji využívaný typ licence.

 

 Trading
Mezinárodní obchod se zbožím, import, export, distribuce a skladování. Lze získat licenci pro specifický druh zboží, nebo pro obecný obchod.

 

 Industrial
Importování surovin do zóny volného obchodu, zpracování materiálů, výroba, balení, skladování a export hotových produktů.

 

 Media
Provozování mediální činnosti v klasických i digitálních médiích. Produkce mediálního obsahu a jeho distribuce pomocí televize, rádia, internetu a dalších kanálů.

 

Offshore společnost (LTD)
Nerezidentní společnost typu International Business Company (IBC) bez možnosti prokázat ekonomickou substanci.

 

 Společnost v zóně volného obchodu (FZE, FZC)
Rezidentní společnost v zóně volného obchodu s onshore statusem a prokazatelnou ekonomickou substancí.

 

 Místní onshore společnost (LLC)
Společnost určená pro podnikání ve Spojených arabských emirátech. Zahraniční vlastník může držet pouze 49% obchodního podílu.

 

 Pobočka zahraniční společnosti (LTD, S.R.O. apod.)
Umístění pobočky zahraniční společnosti do zóny volného obchodu a získání rezidentního statusu..

 

Zóny volného obchodu

Zóna volného obchodu DMCC

Zóna volného obchodu - UAQ

Zóna volného obchodu RAKEZ

Zóna volného obchodu - Creative City

Jak takové založení probíhá?

Založení firmy do druhého dne. Předání dokumentů za 14 dní.

d2d92fb1-vpravo-rovna_02s01702s014000001 d2d92fb1-vpravo-rovna_02s01702s014000001

Nezávazná konzultace

Na nezávazné konzultaci zdarma získáte know-how o offshore společnostech a způsobech jejich využití. Ze schůzky budete odcházet nabití informacemi a inspirací.

Objednávka

Pokud se na základě získaných informací rozhodnete offshore společnost založit, provedeme tak dle Vašich požadavků. Některé jurisdikce založíme již do 1 dne.

Doručení dokumentů

Po založení budou dokumenty společnosti doručeny kurýrní službou do České republiky, případně doplněny o úřední překlady a připraveny k předání.

Časté dotazy

Časté dotazy o zónách volného obchodu

Proč zóna volného obchodu vznikla?

Vzhledem k tomu, že se ekonomika Spojených arabských emirátů zpočátku zaměřovala jen na několik málo odvětví, zahraniční investice byly nezbytností pro diverzifikaci ekonomiky.
Zahraniční podniky se tu zprvu nechtěly angažovat kvůli nízkému počtu obyvatel. Jedinou možností, jak investory přilákat, bylo výhodné clo, daně a poplatky.

V jakém jazyce musí být dokumenty spojené se založením offshore společnosti?


Zóny volného obchodu přijímají dokumenty a žádosti pouze v anglickém a arabském jazyce. Pokud jsou Vaše dokumenty v jiném jazyce (čeština, slovenština, ruština apod.), je potřeba je přeložit.

Když v zóně volného obchodu budu chtít mít sídlo, je nutné tam i žít? 


Ne, v zónách volného obchodu je povoleno 100% vlastnictví i pro cizince. Zóny volného obchodu ale požadují, aby generální ředitel společnosti měl trvalý pobyt na území SAE. Zařízení trvalého pobytu v SAE je jednou z dalších služeb, které poskytujeme. Naši konzultanti vám s tím rádi pomůžou.

Musím mít v zóně volného obchodu pronajmutou kancelář nebo sklad?


Většina zón volného obchodu vyžaduje, aby podniky působící v této zóně měly fyzickou přítomnost. K tomu, aby společnost získala oprávnění k podnikání a držení licence, musí mít platnou nájemní smlouvu o pronájmu kancelářských nebo skladovacích prostorů. V nabídce jsou také výhodné pronájmy virtuálních a sdílených kanceláří.

Jaká je minimální výše základního kapitálu pro založení společnosti v Dubaji? 


Minimální výše základního kapitálu pro založení společnosti závisí na dané zóně volného obchodu a vybrané obchodní licenci.

Jak dlouho bude trvat založení společnosti v Dubaji? 


Doba záleží na zóně volného obchodu a také na tom, zda společnost bude mít vlastníky fyzické nebo právnické osoby. Založení společnosti může trvat 1 až 6 týdnů dle vybrané varianty řešení.

Které dokumenty jsou potřebné k založení společnosti v SAE? 


Všechny potřebné dokumenty k založení společnosti v SAE naleznete na stránce Založení společnosti v SAE.

Kde se s vaším konzultantem můžu potkat?


Naše společnost provozuje pobočky v Praze a v Dubaji. Konzultaci s námi můžete mít ale i na dálku formou videokonference.

Nabízíme veškeré služby a poradenství spojené s mezinárodním obchodem.

Konzultace

Po odborné konzultaci a zvážení vaší situace navrhneme strukturu, která zahrnuje založení společnosti v Ras al Khaimah.

Asistence

Provedeme vás celým procesem od založení společnosti po otevření bankovního účtu k vaší nové Ras al Khaimah společnosti.

Nezávazná konzultace »
Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám obratem ozveme ve věci domluvení termínu.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí.
Řídíme se nařízením GDPR.

Osobní konzultace je i v digitální době nejlepší způsob, jak získat odpovědi na přímé otázky, rychle se zorientovat v offshore problematice a dozvědět se řešení vaší konkrétní situace.

podpis

Robert Sládek

Managing Director

×
×