Offshore podnikání

Co je offshore podnikání a jak ho využít?

Offshore podnikání je díky nízké dostupnosti kvalitních informací často vnímané jako oblast zahalená rouškou tajemství a záhady. Rozhodli jsme se tuto informační propast vyplnit a roušku tajemství poodhrnout.

Jaký je princip offshore podnikání?

Principem offshore podnikání je využívání třetích (offshore) zemí tak, kdy veškeré podnikatelské aktivity probíhají mimo území těchto státu. Offshore jurisdikce takto přilákávají mezinárodní kapitál na svoje území a na oplátku investorům nabízejí určité výhody, např. minimální daňová povinnost, ochrana majetku, anonymita vlastnictví atd.

Jaký typ společností se používá?

Pro offshore podnikání se nejčastěji zakládají IBC společnosti (International Business Company), což jsou společnosti, které jsou založeny podle speciálních zákonů. V praxi to znamená, že se tyto společnosti řídí jinými zákony než místní firmy. Výměnou za zákaz podnikání na daném území získávají řady daňových a jiných výhod.

Jak využít offshore jurisdikce?

Způsobů, jak lze využít offshore jurisdikce pro svoje podnikání, existuje velké množství a vzhledem k vývoji v této oblasti vznikají stále další. Jelikož problematika daňových rájů je velice široké téma, jednotlivé způsoby využití a nastavení vhodné mezinárodní struktury závisejí vždy na konkrétní situaci. Přičteme-li k tomu různorodé preference podnikatelů ohledně důvodů použití offshore jurisdikcí, dojdeme k závěru, že způsoby využití offshore zemí jsou vždy velice individuální záležitostí.

Procházet offshore jurisdikce >>>

Jak vybrat správnou offshore jurisdikci?

Výběr správné offshore jurisdikce může být proces, který zabere více času. Při výběru je však třeba se držet pár základních bodů.

Zhodnocení stávající situace

Aby offshore podnikání nepřineslo více starostí než užitku, je potřeba před založením firmy v offshore zemi důkladně zhodnotit stávající situaci. Ačkoliv offshore společnost může výrazně snížit daňovou zatíženost a nabídnout řadu dalších výhod, není vždy vhodná pro každý druh podnikání.

Výběr vhodné jurisdikce

Dále je velmi důležité vybrat vhodnou jurisdikci, ve které bude společnost založena. Přestože offshore destinace poskytují podobné služby, v určitých detailech se liší. Zvolená země musí zapadnout do celkové koncepce, aby došlo k nejefektivnějšímu využití výhod, které offshore podnikání nabízí.

Právnická atestace

Z důvodu zachování legálnosti podnikatelských aktivit je důležité znát veškeré zákony a předpisy všech zemí, které v celém procesu offshore podnikání vystupují.

Procházet offshore jurisdikce >>>

Nezávazná konzultace »
Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám obratem ozveme ve věci domluvení termínu.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí.
Řídíme se nařízením GDPR.

Osobní konzultace je i v digitální době nejlepší způsob, jak získat odpovědi na přímé otázky, rychle se zorientovat v offshore problematice a dozvědět se řešení vaší konkrétní situace.

podpis

Robert Sládek

Managing Director

×
×