Blog o offshore Informace ze světa daňových rájů

Gibraltar chystá 1. zákon o kryptoměnách

virtuální měna

Rychlý nárůst obchodu s kryptoměnami vyvolal zájem centrálních bankéřů. Gibraltarská vláda oznámila, že chystá první zákon upravující obchod s virtuálními měnami včetně tokenů a mincí.

Zatím neexistuje legislativa, která by centrálně regulovala obchod s virtuálními měnami. Různé země se staví k problematice rozdílně – od zákazu v Číně až po uplatňování stávajících pravidel o cenných papírech v USA.

 

Co chystá Gibraltar?

Gibraltarská vláda oznámila, že ve spolupráci s Komisí pro finanční služby (GFSC) chystá návrh zákona upravujícího propagaci, prodej a distribuci virtuálních měn včetně tokenů a mincí spojených s britským zámořským územím.

Vláda se chystá o návrhu jednat ve 2. čtvrtletí roku 2018. Pokud dojde k jeho uveřejnění, půjde o první zákon svého druhu, od něhož by se mohly odpíchnout i vlády ostatních zemí.

 

Zákon má upravovat:

  1. Propagaci, prodej a distribuci virtuálních měn vytvořených a distribuovaných pomocí technologie distribuované účetní knihy (tzv. blockchain)
  2. Činnosti sekundárního trhu a poskytování investičního poradenství ohledně virtuálních měn
  3. Pravidla pro zveřejňování informací pro každého, kdo uvažuje o nákupu kryptoměn
  4. Opatření k odhalování a předcházení finanční kriminalitě v souvislosti s virtuálními měnami

 

Licenční režim Gibraltaru 2018

Nová legislativa má zvýšit stávající licenční režim Gibraltaru. Vstoupil v platnost 1. ledna 2018. Vyžaduje centrální registraci všech zprostředkovatelů, kteří používají technologii distribuované účetní knihy.

 

Na regulaci kryptoměn čeká celý svět

Kroky gibraltarské vlády nyní bedlivě sleduje celý svět – o vlastní úpravě už uvažuje i Velká Británie a Singapur. Za potenciální riziko označili kryptoměny také guvernéři centrálních bank Německa a Francie. Vyzvali proto k jednání o regulaci na příštím summitu G20.

 

Láká vás podnikání na Gibraltaru?

Jurisdikce britského zámořského území se zaměřuje hlavně na regulaci digitálních odvětví – jako jsou online casina, sázkové kanceláře a další online licencované aktivity.

Chcete založit offshore na Gibraltaru, nebo se jen poradit? Rezervujte si nezávaznou schůzku zdarma.

 ×
×