Offshore společnosti

Založení firmy v daňovém ráji.

Co jsou offshore společnosti?

Offshore společnosti jsou mimořádně zvýhodněné společnosti, které obvykle nemají daňové ani další povinnosti a soukromí jejich vlastníků je chráněno neveřejnými rejstříky

Offshore jurisdikce (tzv. daňové ráje) jsou státy, které v rámci svých zákonů umožňují založení offshore společností a tímto do své země získávají zahraniční kapitál.

Offshore společnosti

Kde offshore společnosti zakládáme?

Všechny oblíbené jurisdikce. Onshore, midshore i offshore.

Offshore společnosti, daňový ráj Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Společnost přímo od registračního agenta. Silná a „reálná“ ekonomika. SAE nejsou na černé listině OECD. Velmi perspektivní jurisdikce s 0% daní z příjmu.

Offshore společnosti, daňový ráj Seychely

Seychelská republika

Nejoblíbenější daňový ráj na světě. Žádné daně. Žádná byrokracie. Jednoduché, rychlé a relativně levné založení. Aktuální offshore právní úprava a další benefity.

Offshore společnosti, daňový ráj Belize

Belize

Vhodný nástroj pro daňové a investiční plánování. Status britského závislého teritoria a britský právní systém. Dlouhodobě politicky a ekonomicky stabilní.

Offshore společnosti, daňový ráj Delaware

Delaware, USA

Daňový ráj, o kterém málokdo ví. Prestižní image i nulové zdanění. Toho lze dosáhnout zapojením LLC společnosti z Delaware a offshore společnosti.

Offshore společnosti, daňový ráj Velká Británie

Velká Británie

Členský stát EU umožňující podnikání s minimální byrokracií a výhodnými daňovými podmínkami pro nerezidenty. Povinnost přihlášení k DPH až od 2,5 mil. Kč.

Offshore společnosti, daňový ráj Marshallovy ostrovy

Marshallovy ostrovy

Daňový ráj, který umožňuje vydání neimo-bilizovaných akcií na doručitele. Díky tomu si drží prvenství mezi zeměmi poskytujícími vysokou anonymitu vlastnictví.

Anonymní česká s.r.o.

Anonymní s.r.o.

Kombinací offshore společnosti, nominee služeb a české společnosti s ručením omezeným lze vytvořit tzv. anonymní s.r.o.

Hong Kong

Vhodná pro mezinárodní obchod s Čínou. Optimalizujete daňové náklady a zlepšíte image před čínskými dodavateli.

Důvody pro založení offshore společnosti

Výhody založení offshore společnosti v daňovém ráji.

Daňová optimalizace

Neplaťte na daních více, než musíte. Díky offshore společnostem snižte daňovou povinnost až na 0%.

Anonymita vlastnictví

Využijte svoje právo na soukromí a použijte offshore společnost jako nástroj anonymního vlastnictví.

Ochrana majetku

Chraňte svůj majetek tím, že budete nemovitosti i movité věci vlastnit použitím offshore společnosti.

Mezinárodní image

Zvolte si zvučný název zahraniční společnosti a získejte mezinárodní image pro vaše podnikání.

Domluvte si nezávaznou konzultaci a nechte si poradit vhodné řešení.

Jaké offshore služby poskytujeme?

Offshore společnost založíme bezpečně a rychle. Postaráme se o ní i v dalších letech.

Založení společnosti

Zakládání offshore a onshore společností v několika světových jurisdikcích. Zabezpečení všech povinností a uhrazení státních poplatků.

Nominee služby

Dosazení odborně vyškolených osob do statutárních orgánů společností, které za roční poplatek nahradí benefičního vlastníka ve výkonu funkce ředitele, nebo drží akcie společnosti v jeho prospěch.

Bankovní účty

Zprostředkování otevření bankovních účtů. Offshore bankovnictví poskytuje nejvyšší ochranu soukromí. Internetové bankovnictví a platební karty jsou samozřejmostí.

Správa společnosti

Správa společnosti v dalších letech její existence. Podávání výročních zpráv, placení paušálních daní a vládních poplatků, pronájem sídla společnosti a další doplňkové služby.

Jak založení společnosti probíhá?

Provedeme vás procesem založení od první konzultace až po předání firemních dokumentů.

d2d92fb1-vpravo-rovna_02s01702s014000001 d2d92fb1-vpravo-rovna_02s01702s014000001

Nezávazná konzultace

Na osobním setkání získáte přehled o offshore problematice. Naši konzultanti také provedou analýzu obchodního modelu a navrhnou vhodné řešení konkrétní situace.

Založení společnosti

Po odsouhlasení varianty řešení přichází samotné založení společnosti. Spolupráce s námi je profesionální a diskrétní. Naše služby mají jasné podmínky a časové harmonogramy.

Předání dokumentů

Jakmile je společnost úspěšně zaregistrována, obchodní rejstřík vydá její zakladatelské dokumenty. Ty jsou o pár dní později k vyzvednutí na naší pobočce.

Potřebné dokumenty

Seznam podkladů pro založení offshore společnosti.

Údaje o společnosti

Unikátní název společnosti, personální obsazení na pozici ředitele (jednatele), vlastnická struktura ve formě společníků nebo akcionářů a typ obchodní licence.

Cestovní pas

Ověření cestovního pasu formou tzv. Veřejné listiny o identifikaci fyzické osoby. Ověření lze provést na adrese naší pražské pobočky nebo u libovolného notáře.

Utility bill

Doklad o placení služeb spojených s místem trvalého pobytu. Může se jednat o fakturu za plyn, elektriku, vodu, internet nebo jinou službu. Vždy se však musí jednat o originál.

Domluvte si nezávaznou konzultaci a nechte si poradit vhodné řešení.

Časté dotazy

Časté dotazy o offshore společnostech

Co je offshore společnost?

Offshore společnost je právnická osoba založená a registrovaná v zemi s nízkým daňovým režimem (obvykle 0%) a jednoduššími podmínkami pro podnikatele. Offshore jurisdikcím se také neformálně říká “daňové ráje”.

Kde může podnikat offshore společnost?

Zásadní omezení působnosti offshore společnosti spočívá v tom, že podnikatelská aktivita offshore společnosti musí být realizována mimo offshore jurisdikci, ve kterém je registrována.

Jaký přínos mají offshore jurisdikce z registrací offshore společností?

Tzv. daňové ráje jsou obvykle drobné země s omezenou velikostí ekonomiky a velkou závoslostí na určitém druhu příjmů (turistický ruch, výroba cukru apod.). Provozování rejstříků offshore společností je forma diverzifikace příjmů státu a způsob, jakým do daného státu nalákat zahraniční kapitál.

Jak lze optimalizovat daně pomocí offshore společnosti?

Pro efektivní a legální daňovou optimalizaci je nutná konzultace s našimi poradci za účelem navržení vhodné korporátní struktury. Pomůžeme vám navrhnout vhodnou strategii, která sníží daňové zatížení, zajistí ochranu soukromí i majetku, sníží administrativní zátěž a otevře cestu k mezinárodnímu trhu.

Od jakého obratu se vyplatí zakládat společnost v daňovém ráji?

Pokud zahraniční společnost zakládáte jako součást strategie mezinárodního daňového plánování, měly by náklady na její založení a provozování být nižší než potenciální výše daně.

Dozví se finanční úřady o mém zahraničním účtu?

Pokud banka sídlí v jurisdikci, která se připojila k systému automatické výměny informací a pokud vlastník účtu je daňově rezidentní v zemi, kam má banka povinnost informace hlásit, tak ano. Pokud má vlastník otevřený bankovní účet např. v Dubaji, kde je také daňově rezidentní, tak se finanční úřady z jiných zemí o účtu nedozví.

Může offshore společnost vlastnit v České republice nemovité a movité věci?

Ano, může. Vlastnění nemovitého majetku prostřednictvím offshore společností je jednou ze základních strategii právní ochrany majetku.

Může mít offshore společnost bankovní účet v České republice?

Ano, offshore společnost může mít otevřený účet i v České republice. Banky však obvykle chtějí prokázat logickou návaznost zahraniční společnosti na místní trh.

Je zakládání společností v daňových rájích legální?

Zakládání společností v daňových rájích je legální. Offshore společnosti jsou právnické osoby, mezinárodní obchodní společnosti založené v souladu se zákonem zemí jejich původu.

Jak dlouho trvá založit offshore společnost?

Samotné zložení offshore společnosti trvá od 2 dnů do 6 týdnů v závislosti na jurisdikci, ve které se společnost zakládá. Rychlosti založení společností jsou uvedeny v detailu jednotlivých jurisdikcích.

Pro které činnosti je použití offshore společnosti nevhodné nebo nezákonné?

Založení offshore společnosti by pozbývalo smyslu, pokud by její použití mělo být komplikované nebo rizikové. Každý případ je tedy třeba individuálně konzultovat.

Kde všude je možné založit bankovní účet pro offshore společnost?

Bankovní účet lze založit v mnoha zemích na světě včetně Evropské unie. Je však otázka, která banka bude ochotná dané společnosti bankovní účet otevřít. S výběrem vhodné banky vám rádi pomůžeme.
Nezávazná konzultace »
Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám obratem ozveme ve věci domluvení termínu.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí.
Řídíme se nařízením GDPR.

Osobní konzultace je i v digitální době nejlepší způsob, jak získat odpovědi na přímé otázky, rychle se zorientovat v offshore problematice a dozvědět se řešení vaší konkrétní situace.

podpis

Robert Sládek

Managing Director

×
×