Offshore bankovnictví - Offshore banky a bankovní účty

Co je offshore bankovnictví a jak ho využít?

Offshore bankovnictví je nedílnou součástí offshore podnikání. Umožňuje zachovat právo na soukromí a zvýšit zabezpečení finančního majetku.

Vysvětlení základních pojmů

Offshore společnosti i bankovnictví s ním spojené je specifickou oblastí podnikání. Pokud chceme do této oblasti co nejplynuleji proniknout, je důležité si ujasnit pár základních pojmů.

Offshore bankovnictví

Offshore bankovnictví je součástí offshore podnikání. Každá společnost založená za účelem ekonomické činnosti zpravidla potřebuje ke svému fungování bankovní účet, na který může přijímat peněžní prostředky. Ne všechny banky však otevřou bankovní účet pro offshore společnosti a společnosti s vlasníkem z tzv. daňového ráje. Právě pro tuto specifickou oblast podnikání se některé banky specializují.

Offshore banky

Jako offshore banky označujeme bankovní instituce, které se specializují na poskytování bankovních služeb osobám, které nejsou rezidenti daného státu. Bývají obvykle založené v typických offshore jurisdikcích jako Belize, Seychely nebo Sv. Vincent a Grenadiny.

Offshore bankovní účet

Offshore bankovní účet je zpravidla běžný účet otevřený v některé z offshore banek. Hlavní výhodou takového účtu je, že může být otevřen na anonymně vlastněnou offshore společnost. I když vlivem globálních ekonomických změn si již nelze účet otevřít zcela anonymně, stále existuje mnoho způsobů pro zachování práva na soukromí.

Často kladené dotazy

V oblasti offshore bankovnictví existuje řada často kladených otázek. Pojďme se podívat na ty, které jsou kladeny nejčastěji.

Které banky jsou offshore?

Jako offshore banky označujeme zahraniční banky založené v offshore jurisdikcích, které mohou poskytovat své služby pouze subjektům, které jsou nerezidenti státu, ve kterém je banka založena.

Jaké jsou výhody offshore banek?

Offshore banky nepodléhají přísným restrikcím ze strany místních úřadů a mají výrazně nižší daňové zatížení. Přičteme-li k tomu diskrétnost, kterou banky nabízejí, může klient otevřením offshore účtu u renomované banky dosáhnout na zajímavé výhody.

Na co využít offshore bankovní účet?

Bez bankovního účtu se v dnešní době neobejde žádná firma, a u offshore společností tomu není jinak. Ač to na první pohled nemusí být úplně zřejmé, offshore banky nenabízejí účty pouze společnostem, ale také fyzickým osobám, které tak mohou využívat výhody, jež ze založení účtu plynou. Nejvýraznějším a nejčastěji vyhledávaným důvodem je ochrana anonymity a majetku majitele účtu, kdy banky neposkytují žádné osobní údaje třetím stranám. Dále je zde možné dosáhnout na vyšší výnosy z úroků, které navíc nepodléhají zdanění.

Je při založení nutná fyzická přítomnost?

Při založení offshore účtu není nutná fyzická přítomnost klienta a celý proces ovládání účtu je řízen skrze internetové a telefonické bankovnictví.

Nezávazná konzultace »
Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám obratem ozveme ve věci domluvení termínu.

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí.
Řídíme se nařízením GDPR.

Osobní konzultace je i v digitální době nejlepší způsob, jak získat odpovědi na přímé otázky, rychle se zorientovat v offshore problematice a dozvědět se řešení vaší konkrétní situace.

podpis

Robert Sládek

Managing Director

Objednat online
Garantujeme vaši 100% spokojenostBezpečná komunikaceVISA MasterCard PayPal Bitcoin
Komunikace s námi je šifrovaná. Vámi zaslané údaje budou uchovány na serverech mimo Českou republiku.
×
×